U nedelju 29. januara 2012. godine, Srbija je doživela svoj Zlatni sportski dan, u kome je Novak Đoković u dalekoj Australiji osvojio teniski turnir Australian Open, naši vaterpolisti osvojili zlatnu medalju na evropskom prvenstvu u Holandiji, dok su se rukometaši i pored toga što su osvojili srebro na evropskim prvenstvu u rukometu, istoga dana ipak upisali u istoriju osvojivši prvu medalju za Srbiju u ovom sportu na jednom evropskom šampionatu.

Priznaćemo da se teško možemo setiti ovako uspešnog dana u kome su u tri različite sportske discipline, na tri različita prvenstva sportisti osvajali medalje i pehare za jednu zemlju. A evo kako se u horoskopu Srbije vidi ovaj „Zlatni dan“:

Vladar 5. kuće (sporta) u karti Berlinske Srbije je Mars, koji se nalazi na 12º Lava, koji odatle obrazuje gotovo do u minut egzaktan trigon sa direktovanim Merkurom u Strelcu u 9. kući, što opisuje naše spotske uspehe na svetskim odnosno evropskim takmičenjima. Takođe i direktivno Sunce gradi egzaktan trigon sa natalnim Saturnom – esencijalnim signifikatorom za Srbiju koji se još nalazi u konjunkciji sa vrhom 5. kuće (sport) ukazujući na veliki uspeh i “zlato”!

Takođe i u Sunčevoj karti ovog „Zlatnog dana“ uočićemo da se Severni čvor našao u egzaktnoj konjunkciji sa direktivnim Merkurom natalne karte Srbije, koji je ujedno i natalni vladar MC-a ove karte, dok se i sam MC Sunčeve karte (2º Strelca) ovog više nego uspešnog dana za našu zemlju, opet našao u egzaktnoj konjunkciji sa sekundarnim i direktivnim Suncem Srbije! Jupiter kao vladar Severnog čvora i MC-a Sunčeve karte dana je obrazovao i veoma snažnu konjunkciju sa sekundarnim Ascendentom Berlinske Srbije dodatno opisujući veliki svetski uspeh koji smo svi na nogama propratili toga dana.

Ako pogledamo u smeru samog Merkura Sunčeve karte, koji u njoj predstavlja vladara sporta odnosno 5. kuće u konjunkciji sa Suncem (zlato), a istovremeno i u egzaktnoj konjunkciji sa sekundarnim Jupiterom Srbije – dobićemo još jednu dodatnu astrološku potvrdu ovog velikog sportskog uspeha.

I za kraj, šta ovom narodu može doneti najveću radost nego uspesi njegovih sportskih idola, o čemu govori i egzaktna konjunkcija Fortune (17º Ovna 57’) sa Mesecom (17º Ovna 56’) u karti Zlatnog dana iz Beograda!